Zalety oklejania samochodu folią

Oklejanie samochodu folią oferuje szereg zalet, które przyciągają zarówno entuzjastów motoryzacji, jak i właścicieli flot pojazdów komercyjnych. Przede wszystkim, folia samochodowa stanowi doskonałą ochronę lakieru przed zarysowaniami, drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi, a także szkodliwym działaniem promieni UV i korozją. Ponadto, różnorodność dostępnych wzorów i kolorów pozwala na szybką i stosunkowo taną zmianę wyglądu pojazdu bez potrzeby jego trwałego przemalowywania.

Kolejnym istotnym atutem jest możliwość szybkiego powrotu do oryginalnego koloru pojazdu, co jest szczególnie ważne w przypadku leasingowanych lub wynajmowanych samochodów, gdzie zmiany trwałe mogą nie być dopuszczalne. Co więcej, w porównaniu z tradycyjnym lakierowaniem, car wrapping jest znacznie szybszym i mniej inwazyjnym procesem, co pozwala uniknąć długotrwałego unieruchomienia pojazdu.

Właściwości folii do oklejania

Folie używane do car wrappingu są produkowane z myślą o maksymalnej elastyczności i trwałości. Wysokiej jakości folie są odporne na zmienną temperaturę, wilgoć, a także promieniowanie UV, co zapewnia ich długotrwały wygląd i ochronę lakieru przez wiele lat. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, folie te mogą być łatwo modelowane i dopasowane do każdego kształtu karoserii, co gwarantuje estetyczny i równomierny wygląd oklejonej powierzchni.

Na rynku dostępne są folie o różnych właściwościach wykończenia – od matowych, przez błyszczące, aż po specjalistyczne efekty, takie jak metaliczny połysk, efekt karbonu, czy nawet folie imitujące teksturę innych materiałów, jak skóra czy drewno. Dodatkowo, nowoczesne folie są projektowane tak, aby umożliwić powietrzu ucieczkę podczas aplikacji, co minimalizuje ryzyko powstawania pęcherzy powietrza i nierówności.

Najpopularniejsze folie do oklejania pojazdów

3M

Firma 3M jest uznawana za jednego z liderów w branży folii do car wrappingu. Ich produkty, takie jak seria 3M Wrap Film Series 1080 czy nowsza 2080, oferują szeroką gamę kolorów i wykończeń, w tym matowe, satynowe, błyszczące, a także tekstury takie jak karbon czy szczotkowany metal. Folie 3M charakteryzują się wysoką elastycznością, co ułatwia aplikację nawet w trudnych miejscach, a także trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne. Dodatkowo, technologia Comply™ umożliwia łatwe pozbycie się pęcherzy powietrza, co przyspiesza montaż i poprawia estetykę wykończenia.

Oracal

Oracal oferuje folie polimerowe i monomeryczne, które są idealne do zastosowań zarówno krótko-, jak i długoterminowych. Seria Oracal 970RA jest szczególnie ceniona za swoje właściwości zakrywające i łatwość aplikacji. Dostępne w szerokiej gamie kolorów, w tym z efektami specjalnymi, folie Oracal zapewniają doskonałe pokrycie i trwałość, co sprawia, że są one popularnym wyborem dla profesjonalistów z branży.

Avery Dennison

Avery Dennison, z serią Supreme Wrapping Film, oferuje jedne z najbardziej innowacyjnych rozwiązań na rynku. Ich folie charakteryzują się wyjątkową trwałością kolorów, łatwością aplikacji dzięki technologii Easy Apply RS, która minimalizuje ryzyko powstawania pęcherzy oraz pozwala na szybką korektę położenia folii przed ostatecznym przyklejeniem. Szeroka gama kolorystyczna i różnorodność wykończeń, w tym metaliczne, perłowe i chromowane efekty, pozwala na stworzenie wyjątkowych projektów.

Typy pojazdów oklejanych folią

Car wrapping nie ogranicza się jedynie do samochodów osobowych. Różnorodność dostępnych folii i ich właściwości sprawiają, że technika ta jest stosowana w oklejaniu wielu typów pojazdów:

Samochody osobowe - właściciele często wybierają car wrapping, aby odświeżyć wygląd pojazdu, dodać mu unikalności lub po prostu ochronić oryginalny lakier.

Samochody dostawcze i vany - dla firm car wrapping to doskonały sposób na efektywną reklamę mobilną. Oklejone logo i informacje kontaktowe przyciągają wzrok, gdziekolwiek pojazd się pojawi.

Pojazdy specjalistyczne - ambulanse, cysterny, pojazdy straży pożarnej, a nawet maszyny budowlane mogą być oklejane specjalistycznymi foliami, które nie tylko chronią, ale także informują o ich funkcji.

Floty firmowe - oklejanie całych flot pojazdów w jednolite kolory lub z logo firmy buduje jednolity wizerunek marki i zwiększa jej rozpoznawalność.

Wybór odpowiedniej folii do car wrappingu zależy od indywidualnych potrzeb, oczekiwań dotyczących trwałości i efektu estetycznego. Firmy takie jak 3M, Oracal, i Avery Dennison oferują produkty, które mogą sprostać niemal każdemu wyzwaniu, zarówno w kontekście indywidualnych projektów, jak i szeroko zakrojonych kampanii reklamowych na pojazdach. Z kolei elastyczność car wrappingu, pozwalająca na oklejanie różnorodnych typów pojazdów, otwiera szerokie możliwości dla personalizacji i ochrony pojazdów.

Agencja Reklamowa DEMO to firma, która oferuje profesjonalne usługi oklejania samochodów. Realizacje wyróżnia najwyższa jakość i solidne wykonanie. Wizja Klienta jest na pierwszym miejscu, dlatego też istnieje możliwość wykonania każdego rodzaju grafiki. Agencja Reklamowa DEMO specjalizuje się w oklejaniu samochodów w całości, jak i umieszczaniu na karoserii nośników reklamowych. Firma współpracuje z najlepszymi markami, do których należą między innymi 3M, Avery Dennison, ORACAL. Specjaliści mają ogromne doświadczenie, dzięki czemu bez przeszkód mogą urzeczywistnić niemal każdy projekt Klienta. Kontakt z firmą jest prosty i szybki! Zadzwoń - tel. 726 202 037.