Chcesz okleić swój samochód? Odkryj naszą ofertę!

Co to jest car wrapping?

W ostatnich latach oklejanie floty pojazdów oraz pojedynczych samochodów folią samochodową zdobyło ogromną popularność w Polsce. Coraz więcej klientów decyduje się na tę technikę jako formę tuningu wizualnego. Oklejanie folią samochodową umożliwia szybką i łatwą zmianę wyglądu pojazdu, oferując nie tylko właścicielom prywatnym, ale i przedsiębiorcom szereg możliwości, od zmiany koloru karoserii po naniesienie grafik reklamowych. Car wrapping to doskonały sposób na wyrażenie siebie.
Folie do oklejania samochodów oferują nieograniczone możliwości estetyczne. Miłośnicy motoryzacji mogą wybierać między wykończeniem błyszczącym a matowym, w zależności od osobistych preferencji. Folia samoprzylepna, oprócz walorów estetycznych, zapewnia też ochronę karoserii przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak błoto, piasek, sól, kamienie czy promieniowanie słoneczne, chroniąc jednocześnie przed odbarwieniami, korozją i zarysowaniami.

Rodzaje folii do car wrappingu

Dostępne na rynku folie do oklejania samochodów można podzielić na monomeryczne, polimeryczne i wylewane, z których każda ma specyficzne zastosowanie. Folia monomeryczna, będąca opcją ekonomiczną, najlepiej sprawdza się przy krótkoterminowych projektach reklamowych, lecz z czasem może kurczyć się i tracić swoją atrakcyjność. Dla długotrwałego oklejania samochodu folią samochodową, najlepszym wyborem będą folie polimeryczne lub wylewane, charakteryzujące się trwałością i odpornością na zewnętrzne czynniki, z tym że folia polimeryczna jest mniej elastyczna, ale stabilna wymiarowo, a wylewana idealnie nadaje się do aplikacji na skomplikowanych powierzchniach.

Oklejanie samochodu - zalety i wady

Oklejanie samochodów folią ma swoje wady i zalety. Zaletą jest możliwość całkowitej zmiany koloru pojazdu przy relatywnie niskich kosztach i bez ingerencji w oryginalny lakier. Oklejanie floty pojazdów lub pojedynczych samochodów jest procesem odwracalnym, który może znacząco poprawić ich wygląd. Ponadto, car wrapping pozwala na pogłębienie i utrwalenie oryginalnego koloru lakieru. Wśród wad wymienić należy złożoność montażu, który wymaga doświadczenia i odpowiedniej wiedzy, oraz ograniczoną liczbę specjalistycznych salonów oferujących te usługi.

Od ponad 20 lat Agencja Reklamowa DEMO zajmuje się profesjonalnym oklejaniem samochodów w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i innych miastach. Każdego dnia widoczne na ulicach oklejone pojazdy zwiększają świadomość marki, umacniają pozycję rynkową, zachęcają do zakupu i budzą emocje. Reklama na samochodzie to ekonomiczny, trwały i prestiżowy sposób na zaistnienie w świadomości Odbiorcy. Każde  zlecenie jest dla nas osobną opowieścią o firmach, produktach, a przede  wszystkim o osobach, które te brandy tworzą. Dlatego do klientów podchodzimy indywidualnie, oferując rozwiązania na miarę ich  spersonalizowanych potrzeb. Misją firmy jest być  najbardziej cenionym partnerem w zakresie reklamy flotowej w Polsce dbając o mistrzowski poziom obsługi klienta. Współpraca z Demo nie  kończy się po zrealizowanym zleceniu ale trwa przez cały okres gwarancji.

Jak dbać o folię samochodową?

Pielęgnacja folii samochodowej nie różni się znacząco od dbania o zwykły lakier. Ważne jest, by myć pojazd na myjniach ręcznych lub bezdotykowych, unikając myjni automatycznych, które mogą negatywnie wpłynąć na stan folii. W zależności od rodzaju folii, można stosować specjalne kosmetyki do polerowania, aby zachować jej estetyczny wygląd na dłużej.

Czy folia może uszkodzić lakier?

Oklejanie samochodu folią, wykonane przez profesjonalistów, jest całkowicie bezpieczne dla lakieru. Ważne jest jednak, aby proces ten był przeprowadzany z odpowiednią precyzją. Należy również pamiętać o odpowiednim przygotowaniu karoserii przed aplikacją folii.

Ważne informacje na temat oklejania samochodów

Oklejanie samochodów folią jest procesem czasochłonnym, który w przypadku skomplikowanych projektów może trwać nawet kilka dni. Warto jednak pamiętać, że profesjonalne wykonanie gwarantuje niepowtarzalny efekt i ochronę pojazdu.
Car wrapping, czyli oklejanie samochodów folią, to doskonała metoda na odświeżenie wyglądu pojazdu i ochronę jego lakieru. Zapewnia nie tylko estetyczne ulepszenie, ale również funkcjonalne korzyści, takie jak ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Wybierając profesjonalną firmę do realizacji tego zadania, można cieszyć się wysokiej jakości efektem, który odzwierciedli indywidualny styl i charakter właściciela.